7. dubna 2018

Moje první dovolená


Píše se rok 2012 a díky mojí ségře a švagrovi jsem mohla vyrazit na svou úplně první dovolenou, a to čistě jen sama se sebou :-) Mým dovolenkovým útočištěm se stal Český Krumlov, který mě hodně lákal svou dokonalou malebností a romantikou. Zamluvila jsem si pokoj v útulném penzionku, stranou, a přesto nedaleko od pulzujícího centra.


Neděle - den první


    Mamka jako správná rodička mi pomohla s taškou k autobusu a zamávala mi na rozloučenou. Přece si nemohla nechat ujít odjezd svého dítěte, co jako poslední zůstalo v rodinném hnízdě.
Od rána bylo vedro k padnutí a já blahořečila klimatizaci, kterou autobus oplýval. Díky ní pro mě proběhla cesta bez újmy na zdraví :-)
    V momentě, kdy jsme přejeli hranice romantického města, zmocnilo se mě nadšení: "Hurá, moje dovolená začíná!"
Popadla jsem svojí stokilovou tašku, kde mimo celé šatní skříně, byl uložený fén a veškerá drogerie, ale taky varná konvice se spoustou instantních nudlí, jelikož jsem měla zaplacené jen snídaně. 
Než jsem došla k mému prozatímnímu bydlení, úporné sluneční paprsky vystřídala vydatná dešťová průtrž. Čvachtala jsem v žabkách strmou ulicí, která správně nesla název "Příkrá".
Celá zmáčená jsem zvonila u dveří, kde mě přivítala milá paní majitelka. Nad mým zevnějškem nehnula brvou, spíš plna pochopení mě zavedla do připraveného pokoje. Tam jsem okamžitě po shození svršků pokřtila sprchu, na kterou jsem se obzvlášť těšila. Podle mých informací, měla být totiž masážní. Jenže....masážní proudy si dávaly nějak na čas. Točím doprava, točím doleva, zatlačím, otočím...a nakonec mi zůstane páčka v ruce. Bezva. Naroubuju ji zpátky a s povzdechem si pomyslím, že se holt vysprchuju "po staru" jako doma.
    Po blahodárném osvěžení jsem se vydala prozkoumat krumlovské ulice. První kroky mě vedly do info centra, kde jsem měla zamluvený lístek do kina na "Konfidenta". Poklábosila jsem tam s přívětivou prodavačkou u suvenýrů, která mi pochválila letní halenu, co jsem měla na sobě – nebyla to totiž ledajaká halena! Měla důmyslný střih pro ženské postavy s bříškem, břichem, bachůrkem a bachorem. Přes základní střih byly od ramínek dolů našité dva pruhy látky, které se křížily a dole vytvořily příjemnou "kapsu ukrývačku", takže bylo možné beztrestně volně dýchat, aniž by se muselo břicho zatahovat. Dokonalé.
Pokračovala jsem dál do ruchu malebného města, prošmejdila pár obchůdků a zmapovala, kde co je.
    Vrátila jsem se značně unavená a vyhladovělá. Nač otálet, vyprostím varnou konvici z vrstvy omotané utěrky a už žhavím dráty. Když vcucnu poslední instantní těstovinku, přemýšlím, co s načatým večerem... . Po celém dni cestování a povinné obhlídce města se mi nic moc nechce, proto se uvelebím na velkou postel, která voní čistým povlečením a zapínám bednu. Pořád mi tam naskakuje jen jeden program. No tak to ne! To by bylo, abych se nemohla podívat na další. Cvakám a cvakám, ladím ostošest až odladím i ten jediný, který tam byl. Ovladač letí do kouta! 
Tak se alespoň kochám pohledem na Krumlov ze střešního okna.

Žádné komentáře: